Jestem człowiekiem nie tylko w dzień, ale i po zmroku - Marcus Tulius Cyceron

Społeczeństwo...

Nietypowo
W ostatnich dniach kwietnia byliśmy świadkami nietypowego zjawiska. O swoje prawa upomnieli się pracownicy „skarbówki”. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie forma, jaką przyjęli.
więcej
Uczeń (nie) potrafi
Jeszcze się nie zdarzyło, aby egzamin gimnazjalny wywołał taką burzę. Rozumiem jednocześnie, że ktoś, kto ukończył edukację jakieś kilka lub kilkadziesiąt lat temu, może pogubić się w natłoku informacji. Spróbujmy więc kilka spraw uporządkować i wyjaśnić...
więcej
Wyprawa (nie) misyjna
Nawet prezydent Kaczyński nie spodziewał się, że jego orędzie do narodu wywoła tak żywe reakcje... zwłaszcza za granicą.
więcej
Militarna porażka-moralne zwycięstwo
„Toczy się walka o Waszą i naszą wolność. O Wasz i nasz – ludzki, społeczny i narodowy – honor i godność” - słowa te wywieszono na murach getta 23 kwietnia 1943 roku. Cztery dni wcześniej w warszawskim getcie wybuchło powstanie. Właśnie mija 65 lat od tego wydarzenia.
więcej
Masakra w Pratulinie
Wydarzenia, które rozegrały się w Pratulinie w styczniu 1874 roku mogłyby stać się scenariuszem dobrego historycznego filmu. Opowiada ona nie tylko o sile tradycji i religijności, ale również o trudnych stosunkach pomiędzy katolikami obrządku wschodniego nazywanymi popularnie unitami, a wyznawcami prawosławia. A wszystko podszyte politycznym tłem...
więcej
Dozwolone od lat osiemnastu...
Nareszcie ktoś zajął się sprawą seksualnego pożycia młodzieży. To przecież niedopuszczalne, aby młodsza część naszego narodu mogła współżyć kiedy i gdzie chce.
więcej
Polska dusza co się rusza...

(Nie) poważne figle ...

 Zupełnie nie rozumiem, czemu dziwią się politycy europejscy. Chodzi oczywiście o traktat lizboński. Europarlamentarzyści z innych krajów po prostu nie rozumieją polskiej duszy. Ona jest jak kobieta – zmienna.

więcej
Oblany egzamin
Wydarzenia na włoskim uniwersytecie La Sapienza każą postawić pytanie o wolność. Chodzi oczywiście o wolność nauki.
więcej
Niepotrzebne zamieszanie
Początek nowego roku upływa nam w polityce pod znakiem antyklerykalizmu. Niektórym wydaje się, że być antyklerykałem, to dziś bardzo trendy....
więcej
A gdyby Hitler został przyjęty...
więcej