Jestem człowiekiem nie tylko w dzień, ale i po zmroku - Marcus Tulius Cyceron

Podróże kształcą...

Sen powrotu - wciągająca opowieść o byciu w drodze, marzeniach, tęsknocie i poszukiwaniu...

Od ponad dwudziestu lat realizuje dziecięce marzenie o włóczeniu się po świecie z rowerem. Odwiedził kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach. W zeszłym roku otrzymał kilka prestiżowych nagród podróżniczych. Mowa o Piotrze Strzeżyszu – podróżniku i wnikliwym obserwatorze świata, który wydał właśnie nową książkę. Sen powrotu ukazał się nakładem Wydawnictwa Bezdroża.

więcej
Wyrafinowany bzik!
Czasami coś kogoś tak opęta, że podporządkowuje temu całe swoje życie, ucieka się do wszelkich możliwych i (dla kogoś wyważonego, racjonalnego) niemożliwych środków. Bywa również, iż taka życiowa namiętność, konsekwencja w realizacji własnych wizji z czasem osiąga status dziedzictwa kulturowego.
więcej
Makaron w sakwach...
Polecieć na drugi koniec świata, aby męczyć się długą jazdą na rowerze i żywić się kolejnymi porcjami makaronu z makaronem? Pedałować wiele dni przez zaśnieżone góry Alaski, czujnie rozglądając się za głodnymi niedźwiedziami?
więcej
Uciec na Pitcairn
Pitcairn to cztery niewielkie wysepki na Oceanie Spokojnym. Tylko jedna z nich jest zamieszkała, a liczba ludności wynosi aż… 42 osoby! Dwóch studentów łódzkiej filmówki zdecydowało się podbić ów nieznany ląd i uwiecznić go w swoim autorskim filmie o ucieczce od hałasu, dobrodziejstw i osiągnięć cywilizacji… Traseo.pl patronuje wyprawie “Get Away To” w ten niezwykły zakątek naszego globu
więcej
Motocyklem przez Polskę...
Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazała się właśnie pozycja pt. Polska. Przewodnik motocyklowy. Bezdroża wraz z autorami zapraszają w niezapomnianą podróż po Polsce, z dala od codziennego zgiełku, w stronę mniej uczęszczanych dróg i ciekawych miejsc...
więcej
Atrakcje turystyczne Warmii i Mazur
Warmia i Mazury kojarzą się przede wszystkim ze wspaniałymi jeziorami i rozległymi lasami. Region nazywany jest krainą tysiąca jezior, choć jest ich tu ponad dwukrotnie więcej, a największe z nich to Śniadrwy i Mamry. Część tych jezior, spięta kałami i rzekami, tworzy wielokilometrowe szlaki wodne. Najbardziej znany to Kanał Elbląski z systemem pochylni umożliwiających podróż statkiem po... lądzie.
więcej
Muzyczny rajd...
Trasa niezwykłego czesko-słowacko-polskiego muzycznego rajdu rowerowego Jana Řepki jest już dostępna na serwisie Traseo.pl. Podczas podróży trwającej 33 dni, czeski muzyk przemierzył 1915 km i zagrał 26 koncertów.
więcej
Kraina Kanału Elbląskiego
Kanał Elbląski - jeden z Siedmiu Cudów Polski - to unikatowa na skalę światową droga wodna z systemem pięciu pochylni, po których statek pokonuje odcinki między jeziorami. Arcydzieło techniki powstałe jeszcze w XIX w. do dziś wzbudza podziw, a przeprawa nim dostarcza niezapomnianych wrażeń, także ze względu na walory przyrodnicze okolicy.
więcej
Krakowski Kazimierz z "Bezdrożami"...
Dzielnica Kazimierz, niegdyś osobne miasto, jest nierozerwalnie związana z dziejami krakowskich Żydów, a te z kolei są nieodłącznie związane z Krakowem. Związki Żydów z Kazimierzem i Krakowem określane są czasem jako „fenomen wygnania i powrotu”. Nowość wydawnicza Bezdroży - ”Krakowski Kazimierz i Podgórze” - to bogato ilustrowany przewodnik po najbardziej magicznych zakątkach Krakowa, przez które prowadzi autorka tekstu Agnieszka Legutko wraz z krakowskim fotografem Pawłem Krzanem. Książka w formie przewodnika - albumu została wydana w serii Genius loci, adresowanej do wszystkich, którzy chcą czytać tekst, jakim jest miasto.
więcej
Tunezja - smak harrisy i oliwek
Wydawnictwo Bezdroża zaprasza do wspólnego odkrywania kolejnego kraju afrykańskiego – Tunezji. Urlop w niej kojarzy się w pierwszej kolejności z wylegiwaniem się na piasku. Nic dziwnego – tunezyjskie wybrzeże słynie z przejrzystej, ciepłej wody oraz z pięknych plaż Dżerby, okolic Sousse, Monastiru czy Hammametu. Tzw. strefy turystyczne oferują wiele atrakcji dla amatorów aktywnego wypoczynku oraz egzotycznego clubbingu. Szukającym przede wszystkim słońca, spokoju i relaksu można polecić zdecydowanie mniej gwarne, urokliwe okolice Bizerty i Tabarki.
więcej