Jestem człowiekiem nie tylko w dzień, ale i po zmroku - Marcus Tulius Cyceron

Na zdrowie...

Najstarszy w Polsce maratończyk na IV Biegu dla Serca po Krakowskich Plantach

W sobotę 18.11 o godzinie 7.00 odbył się czwarty już, Poranny Bieg po Plantach Krakowskich który był częścią Kongresu Kardiologia Prewencyjna 2017. Bieg dla Serca, to bieg nie tylko dla pacjentów kardiologicznych, ale także wszystkich osób, które chcą zadbać o swoje serce nawet w chłodne jesienne dni.

więcej
Centrum Medyczne GAMMA zaprasza...
Centrum Medyczne Gamma to prywatny szpital współpracujący z lekarzami wielu specjalizacji: ortopedii, kardiologii, reumatologii, dietetyki, rehabilitacji i diagnostyki. Ścisła kooperacja ekspertów gwarantuje pacjentom szybki powrót do pełnego zdrowia – często problemy zdrowotne różnych dziedzin występują obok siebie i tylko współdziałanie personelu medycznego zapewnia kompleksową opiekę.
więcej
Orteza czy gips?

Niezbyt często uświadamiamy sobie, że wśród licznych urazów, uszkodzeń spowodowanych wypadkami komunikacyjnymi, wypadkami przy pracy, uprawianiem sportu (a istnieje swoista moda na uprawianie sportów ekstremalnych) - urazy stawu kolanowego jawią się jako problem społeczny, bowiem bardzo często dotykają osoby młode, aktywne zawodowo. Pojawia się konieczność czasowej rezygnacji z podejmowania pracy a niekiedy nawet zmiany całej życiowej aktywności. Badania statystyczne wskazują na fakt, iż rocznie uszkodzenia stawu kolanowego dotykają około 0,8 procenta całej populacji.

więcej
Australia liderem światowej polityki antytytoniowej. Polska daleko w tyle...
Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych XX w. Polska była światowym liderem w ochronie zdrowia w związku z używaniem tytoniu. Ustawa wprowadzona w życie w 1995 r., rewolucyjna jak na tamte czasy, pokazała iż dla zdrowia społeczeństwa można skutecznie zakazać reklamy i sponsoringu wyrobów tytoniowych, wprowadzić oznaczenia o szkodliwości palenia, czy ograniczyć palenie w miejscach publicznych. Te wszystkie regulacje okazały się bardzo skuteczne. Od tego czasu w Polsce niewiele się jednak zmieniło, podczas gdy na świecie rządy wielu krajów skutecznie walczą o zdrowie swoich mieszkańców. Złoty standard buduje między innymi Australia, gdzie już od 1 grudnia będą obowiązywać jednolite opakowania paczek tytoniowych zniechęcające do palenia. Co z polityką antytytoniową w Polsce? Nadal pali co trzeci Polak.
więcej
Światowy Dzień bez Tytoniu-WHO: Należy powstrzymać ingerencję przemysłu tytoniowego
31 maja z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia po raz kolejny obchodzony był Światowy Dzień Bez Tytoniu. Tegoroczna edycja pod hasłem „Ingerencja przemysłu tytoniowego” przypomina, że interesy przemysłu tytoniowego oraz zdrowia publicznego są ze sobą w nierozwiązywalnym konflikcie. Śmiałe i agresywne działania przemysłu wyrobów tytoniowych, coraz częściej zagrażają zdrowiu publicznemu, także w Polsce.
więcej
Zadbaj o serce, nie pal przy dziecku....
Z Magdaleną Petryniak i Sabiną Bryś z Grupy SAPR i Stowarzyszenia Manko, podczas konferencji „Kardiologia Prewencyjna 2011” - rozmawia Paweł Łukasz Nowakowski.
więcej
Wspólne naprawianie świata-spotkanie na szczycie z burmistrzem Nowego Jorku
Jeżeli nie podejmiemy mocnych działań do końca tego wieku tytoń zabije miliard ludzi! – alarmuje Bloomberg Initiative to Reduce Tobacoco Use. Dlatego działamy - 18 krajów świata, ponad 100 uczestników, niemal 40 ekspertów, 20 warsztatów i reprezentacja Polski na VI międzynarodowym szkoleniu Global Tobacco Control Leadership Program. Nowe perspektywy. Nowe scenariusze. Nowe priorytety. Niezmienna wola walki i energia. I brak wystarczających środków finansowych ze strony polskiego rządu…
więcej
Ostrzeżenia obrazkowe na paczkach papierosów-skuteczna forma ochrony zdrowia i życia
11 lipca 2011 roku upłynął termin konsultacji społecznych ogłoszonych przez Ministerstwo Zdrowia w zakresie tzw. ostrzeżeń obrazkowych na paczkach papierosów. Ponad 20 organizacji pozarządowych i lekarskich, w tym Ogólnopolska Koalicja „Tytoń albo Zdrowie”, poparło ilustracje obrazujące skutki palenia i zachęca Ministerstwo Zdrowia do dalszego, pełnego wdrożenia zapisów Ramowej Konwencji Światowej Organizacji Zdrowia na rzecz Ograniczania Użycia Tytoniu (FCTC) oraz Ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.
więcej
Zakaz palenia w Polsce-jak to działa?
Już od czterech miesięcy obowiązuje ustawa zakazująca palenia w miejscach publicznych. Stowarzyszenie Manko - organizator kampanii społecznej Lokal Bez Papierosa.pl - przeprowadziło szereg badań zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich oraz podjęło współpracę z ekspertami, aby ocenić stosunek Polaków wobec ustawy oraz jej skuteczność. Okazuje się, że chociaż jest jeszcze dużo pracy, aby w pełni ochronić zdrowie biernych palaczy, zakaz palenia działa!
więcej
Zimowy numer "Filiżanki smaków"
Zapraszamy do lektury zimowego wydania "Filiżanki Smaków" - bezpłatnego pisma dla miłośników kawy, herbaty i czekolady. Numer dostępny będzie w punktach dystrybucji w całym kraju do połowy marca, kiedy to ukaże się kolejna edycja pisma- Wiosna 2011.
więcej