Praca to miłość, która przybiera kształt - Khalil Gibran

Społeczeństwo... »

Międzynarodowa nagroda dla Stowarzyszenia MANKO

Drukuj

Lokal Bez Papierosa.pl wyróżniony na arenie międzynarodowej
Z ogromną dumą i radością informujemy, że działania Stowarzyszenia MANKO prowadzone w ramach kampanii społecznej Lokal Bez Papierosa.pl, zostały nagrodzone w międzynarodowym konkursie Global Tobacco Control Alumni Awards for Excellence.
Magdalena Petryniak została wyróżniona spośród 220 działaczy, reprezentujących instytucje rządowe, organizacje pozarządowe i organizacje akademickie z ponad 23 krajów na całym świecie. Konkurs Global Tobacco Control Alumni Awards for Excellence, organizowany jest przez Uniwersytet Johna Hopkinsa i ma na celu wyróżnienie absolwentów Global Tobacco Control Leadership Program, którzy w wyjątkowy sposób przyczynili się do skutecznego  wdrażania polityki antytytoniowej. Nagrody wręczane były podczas odbywającej się kilka dni temu konferencji w Singapurze.
Kampania Lokal Bez Papierosa.pl przyczyniła się do wprowadzenia 15 XI 2010 roku zakazu palenia w miejscach publicznych. W promowaniu zakazu oraz zwiększaniu świadomości na temat szkodliwości biernego palenia MANKO uzyskało silne poparcie społeczne, a także nawiązało współpracę z licznymi organizacjami międzynarodowymi, organizacjami pożytku publicznego, mediami oraz rządem. Ponadto MANKO przeprowadziło kampanię informacyjną przygotowującą Polaków do nowych wymogów prawnych oraz ukazującą pozytywne efekty zakazu palenia w innych krajach. Celem tych działań było przekonanie właścicieli polskich restauracji, barów, kawiarni do wprowadzenia całkowitego zakazu palenia (bez wydzielania przestrzeni dla palących). Zaowocowało to utworzeniem interaktywnej sieci ponad 2000 lokali bez papierosa w całej Polsce, dostępnej na www.lokalbezpapierosa.pl.
Dotychczas kampania społeczna Lokal Bez Papierosa.pl została wyróżniona na rodzimym gruncie, w prestiżowym konkursie na najlepszą kampanię PR Złote Spinacze 2011 oraz w konkursie o Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego Kryształy Soli. Uznanie międzynarodowego środowiska, to szczególny powód do radości i motywacja do dalszego działania.
Wielki sukces kampania Lokal Bez Papierosa.pl zawdzięcza twórcom, którzy działają aktywnie i z pasją od 6 lat - Łukaszowi Salwarowskiemu – pomysłodawcy kampanii, prezesowi i założycielowi Stowarzyszenia MANKO oraz Magdalenie Petryniak – koordynatorowi kampanii Lokal Bez Papierosa.pl, członkowi zarządu Stowarzyszenia. Warta d ocenienia jest także praca całego zespołu Stowarzyszenia MANKO, który skutecznie realizuje cele, a poprzeczkę stawia coraz wyżej bo przecież tyle jest jeszcze do zrobienia!
Oczywiście rozwój polityki antytytoniowej w Polsce to nie tylko zasługa Stowarzyszenia  MANKO, ale wszystkich Polaków zaangażowanych w walkę o przestrzeń wolną od dymu papierosowego. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i poświęceniu dla wspólnej idei, razem dokonaliśmy rzeczy niemożliwych!
Stowarzyszenie MANKO
www.manko.pl

 
30 marca 2012

 

Redakcja "Naturalnie" gratuluje Stowarzyszeniu MANKO - swemu partnerowi - życząc dalszych sukcesów!