Przyjaciele na ogół pomagają żyć i przeszkadzają pracować - Tadeusz Kotarbiński

Refleksyjnie...

Kissinger z muzą
Właśnie minęła północ. Do końca kilkunastogodzinnej pracy przy komputerze pozostały mi jeszcze tylko dwa słowa. Te, które umiałam pisać najszybciej: Agata Stach.
więcej
Przyśpieszony kurs logiki
Z niemałym zaskoczeniem usłyszałem wczoraj w jednym z wydań serwisów informacyjnych informację, że ZUS wysyła do swoich klientów uprzejme, acz ciekawe zapytanie. Emeryci mają potwierdzić, czy... żyją.
więcej
Zaczęło się w Chicago
Pierwszy maj nierozłącznie kojarzy nam się z pochodem. PRL zrobił z tego dnia jeszcze jedną okazję do ukazywania zdobyczy socjalizmu jak również piętnowania zagrożeń nieustannie wiszących nad „jedynym słusznym systemem”. Jednak sama historia tego dnia jest ciekawa i warta wspomnienia.
więcej
Sen Kinga
Czterdzieści lat temu – 4 kwietnia 1968 roku w hotelu w Memphis został zamordowany Martin Luther King. Przez swoje niespełna czterdzieści lat życia stał się jednym z najwybitniejszych działaczy na rzecz zniesienia segregacji rasowej. Ameryka i świat nie byłyby takie same, gdyby nie postać tego charyzmatycznego człowieka. Walka o pełnię obywatelskich swobód, którą dziś szczyci się USA, rozpoczęła się staraniem o uzyskanie praw wyborczych przez kobiety w latach trzydziestych. Kolejnym etapem pozyskiwania świadomości obywatelskiej stała się działalność baptystycznego pastora.
więcej
Nielot
Wreszcie wyremontowano stare dobre rządowe Tupolewy. Po ostatnich kłopotach prezydenta z łącznością zamontowano na pokładzie jednego z nich telefon satelitarny.
więcej
Nieumiarkowanie
W średniowieczu nazywany był po prostu obżarstwem. Po wielu tygodniach postu trzeba było wreszcie odbić pustemu żołądkowi. Dziś język nieco złagodniał, więc i określenie tego ostatniego w tym cyklu grzechu jest nieco łagodniejsze...
więcej
Gniew
Ten grzech wiele mówi o człowieku. Zwłaszcza mówi o jego lęku przed samym sobą i innymi.
więcej
Zazdrość
To chyba najgłupszy grzech na świecie. Nic nie daje temu, który go popełnia. Rodzi za to wiele negatywnych emocji.
więcej
Lenistwo
Słodkie nic-nie-robienie. Dolce far niente - to nie tylko włoskie powiedzenie...
więcej
Nieczystość
Wydaje się, że to jeden z najbardziej przyjemnych grzechów...
więcej