Nie można żyć szczęśliwie, nie żyjąc godnie, moralnie i rozumnie - Epikur Z Samos

Podróże kształcą... »

Polska jest piękna- z Michelinem i Bezdrożami...

Każde miejsce opisane w przewodniku – obiekt turystyczny, hotel, restauracja czy sklep – zostało sprawdzone przez francuskich i polskich podróżników, którzy zbierali informacje do publikacji. Wszystkie atrakcje turystyczne polecane w przewodniku Michelin otrzymały ocenę od zera do trzech gwiazdek, przy czym trzy gwiazdki oznaczają miejsca unikatowe, które należy koniecznie odwiedzić. Dzięki systemowi gwiazdek turysta otrzymuje cenną, praktyczną wskazówkę, na co należy zwrócić uwagę i co zobaczyć w pierwszej kolejności, np. gdy dysponuje niewielką ilością czasu na zwiedzanie.
W przewodniku wyróżniono łącznie ponad 1000 atrakcji, z czego blisko 60 otrzymało aż trzy gwiazdki. Zdaniem ekspertów najwięcej trzygwiazdkowych obiektów w Polsce znajduje się w Krakowie. W publikacji podano także adresy licznych hoteli, restauracji, pubów i kawiarni. Przewodnik zawiera również ponad 300 fotografii i 40 map.
Przewodnik jest podzielony na trzy części:
1.Organizacja podróży
Zawiera krótkie opisy poszczególnych regionów, praktyczne informacje oraz kalendarz regionalnych świąt i festiwali.
2. O kraju
Przedstawia historię, kulturę, życie społeczne, gospodarcze i polityczne współczesnej Polski.
3. Odkrywanie Polski
Opisuje atrakcje turystyczne oraz praktyczne wskazówki, co zjeść, gdzie przenocować, jak podróżować, a nawet co i gdzie kupić.
Autorzy przewodnika umieścili w nim również informację o Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego – w Polsce sieć jest najbardziej rozbudowana w regionie Warmii i Mazur. Regionalne Dziedzictwo Kulinarne jest ideą promującą produkcję i sprzedaż lokalnej i regionalnej żywności. Do Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego należą regiony z rożnych części Europy. W obrębie każdego regionu istnieje regionalna sieć zrzeszająca producentów. Członkami Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego są gospodarstwa, producenci, zakłady przetwórstwa żywności i restauracje podkreślające swoje powiązania z regionem.
W przewodniku opisano ponad 33 członków należących do organizacji z trzech województw: warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego i pomorskiego, z czego 29 z regionu Warmii, Mazur i Powiśla.
Przewodnik „Polska” jest jedną z ważniejszych pozycji w historii współpracy Bezdroża – Michelin. „W tym przewodniku Polska ukazana jest zupełnie inaczej, niż zazwyczaj” – mówi koordynator produkcji wydawniczej Bezdroży, Paweł Sondej. – „Wynika to z połączenia dwóch punktów widzenia na nasz kraj – z zewnątrz i od wewnątrz. Z jednej strony jest to tekst ukazujący świeże spojrzenie na nasze bogactwa naturalne i dziedzictwo kulturowe. Autorzy wskazali te miejsca, które często sami omijamy w naszych rodzimych publikacjach. Z drugiej strony, prawie 1/3 przewodnika jest dopowiedzeniem treści przez naszych autorów”.
„Przewodnik po Polsce jest czytelny i atrakcyjny dla każdego, kto po niego sięgnie, bo oferuje oryginalne i szerokie spojrzenie na nasz kraj” – dodaje Ewa Konopka, rzecznik prasowy Michelin Polska.
W ciągu 5 lat, od kiedy rozpoczęła się współpraca Michelin i Wydawnictwa Bezdroża, w Polsce, w polskiej wersji językowej ukazało się 21 tytułów Zielonego Przewodnika Michelin1, natomiast w serii Udany Weekend – 92. Marka francuskich przewodników ma ugruntowaną pozycję na całym świecie, nie tylko wśród wyrafinowanych podróżników. Także w Polsce obydwie serie zyskały uznanie w oczach Polaków, o czym świadczy ich duże zainteresowanie tymi tytułami oraz ciepłe przyjęcie w branży turystycznej.
Zielony Przewodnik Michelin „Polska” jest dostępny w księgarniach w całym kraju.

Zielony Przewodnik po Polsce w liczbach:

***
Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty oraz usługi w dziedzinie mobilności, w tym przewodniki – Zielone – turystyczne i Czerwone – gastronomiczne oraz mapy, atlasy i usługi internetowe (viamichelin.com).
Zielony Przewodnik Michelin jest stworzony z myślą o podróżujących, którzy pragną odkrywać kulturalne i naturalne dziedzictwo poszczególnych regionów, miast i krajów w sposób oryginalny i twórczy. Występuje on w 9 wersjach językowych. W polskiej wersji Zielony Przewodnik Michelin doczekał się 21 pozycji wydanych przez Wydawnictwo Bezdroża. Czerwony Przewodnik Michelin jest pierwszym przewodnikiem kulinarnym na świecie – numerem jeden zarówno pod względem ilości sprzedaży, jak też historii i reputacji.
W tegorocznej edycji Przewodnika po miastach europejskich „Main Cities of Europe” znalazły się 32 polskie restauracje, w tym 17 z Krakowa i 15 z Warszawy.
http://www.michelin.pl

Bezdroża to wydawnictwo turystyczne należące do Grupy Helion. Wydawnictwo powstało z inicjatywy dwojga młodych globtroterów, którzy za cel postawili sobie prezentację wartych odkrycia miejsc Europy Środkowo-Wschodniej i Azji szerszej grupie odbiorców. Od 2006 r. Wydawnictwo Bezdroża jest partnerem wydawniczym Michelin w Polsce. Bezdroża zostały uznane przez czytelników za najlepszą markę wśród polskich przewodników turystycznych www.bezdroza.pl