Przyjaciele na ogół pomagają żyć i przeszkadzają pracować - Tadeusz Kotarbiński

Podróże kształcą...

Zimowe e-przewodniki
Gdy wreszcie zapanuje wyczekiwana, nie tylko przez dzieci, prawdziwa zimowa aura, wykorzystajmy ją na zimowe szaleństwa: bitwę na śnieżki, lepienie bałwana, sanki i oczywiście narciarskie szaleństwo.
więcej
Cieszyć się zimowym złotem...
Nadeszła długo oczekiwana biała aura, a wraz z nią południowa Polska zamieniła się w barwną, gwarną krainę. Z „letniego snu” obudzili się wreszcie narciarze. Stopniowo narasta wśród nich ożywienie, podsycane komunikatami o śnieżycach w Szczyrku lub Zakopanem...
więcej
Na Słowację z ostatnią koroną...
Polacy zazwyczaj wybierają się na Słowację zimą na narty lub latem, aby w pełni korzystać z basenów termalnych. My zapraszamy Państwa do kraju naszych południowych sąsiadów także jesienią. Ciepłe dni, pięknie przebarwione drzewa, wolne od tłumów szlaki i muzea sprzyjają poznawaniu tego pięknego kraju.
więcej
Wędrówki bezdrożami Karpat i Sudetów
Jesień to także wspaniały czas na wędrówki górskie zarówno te bliższe jak i dalsze.
więcej
Norwegia na Tour Salon 2008
'Tour Salon' to największe targi turystyczne w kraju. Na tegorocznej edycji pojawi się 750 wystawców z 40 krajów. Jednym z nich jest Norwegia. Norwegia jako Kraj Partnerski tegorocznych targów Tour Salon w Poznaniu planuje bogaty program działań mających na celu przybliżenie i promocję kraju fiordów wśród polskich turystów i przedstawicieli branży turystycznej.
więcej
Turcja czyli powrót do korzeni
 Rzym, Ateny i Jerozolima - to tradycyjnie wymieniane miasta - symbole, które ukształtowały naszą cywilizację. Zapominamy jednak o tym, że i Bizancjum z Konstantynopolem określane jest mianem "drugiego Rzymu"...
więcej
Miasto z perłą w koronie
Kamień Pomorski to niewielkie miasto na Pomorzu Szczecińskim. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że jego udokumentowana historia ma 1850 lat.
więcej
Oddech renesansu
Podróżując po Słowacji, co rusz natknąć się można na malownicze miasteczka. Jednym z najpiękniejszych jest bez wątpienia Bardejov.
więcej
Czar pustyni
Egipt i cała zachodnia Afryka kojarzy się z pustynią. Niektórzy mawiają, że jest jak kochanka gangstera: piękna ale również zabójcza.
więcej
Na ulicach Kairu
Egipt – coraz częściej wybierany jest przez Polaków jako cel wycieczek. Nic dziwnego, że drugim – po Kanale Sueskim – źródłem dochodu narodowego jest turystyka.
więcej