Milczenie w odpowiednim momencie jest ważniejsze i lepsze od wielkich słów - Plutarch

Podróże kształcą...

Polska jest piękna- z Michelinem i Bezdrożami...
Nad morze czy w góry? Nad jezioro czy może do parku bądź puszczy? Te i podobne pytania zadajemy sobie, planując urlop lub weekendowy wypad. Odpowiedzi możemy znaleźć w najnowszej, drugiej edycji Zielonego Przewodnika Michelin „Polska”, wydanego przez krakowskie Wydawnictwo Bezdroża.
więcej
Weekend w Wenecji
Zakończył się przed miesiącem karnawał w Wenecji, ale tym, którzy nie załapali się na tegoroczne świętowanie w mieście kanałów i gondoli, Wydawnictwo Bezdroża proponuje zaplanowanie w nim urlopu w pozostałej części roku. Mimo że najważniejsze wydarzenie weneckie już za nami, warto wybrać się choćby na weekend do tej światowej stolicy zakochanych, w której atmosfera karnawałowej zabawy trwa nieprzerwanie cały rok.
więcej
Fryderyk Chopin i George Sand na Majorce
Fryderyk Chopin (1810–1849) i francuska pisarka George Sand spędzili na Majorce trzy zimowe miesiące na przełomie 1838 i 1839 r. Romantyczna para przyjechała na Majorkę z dwójką dzieci pisarki – Mauricem i Solange. Wyjazd miał poprawić nadszarpnięte zdrowie kompozytora i pianisty. Najpierw mieszkali w Palmie i Establiments, jednak postępująca choroba Chopina zmusiła ich do szukania schronienia w górach Serra de Tramuntana. Podejrzewana przez wszystkich gruźlica była w ówczesnych czasach traktowana jako bardzo groźna choroba, porównywalna z dżumą.
więcej
Śladami greckich filozofów i nie tylko...
Wydawnictwo Bezdroża zaprasza do odwiedzenia najciekawszych i najpiękniejszych wysp greckich, przez które poprowadzi nowy przewodnik: "Kreta, Rodos i Santorini. Wyspy pełne słońca". Według mitu to właśnie na Krecie Dedal i Ikar wzbili się w powietrze, a nić Ariadny pozwoliła wydostać się Tezeuszowi z pułapki labiryntu. To miejsca, gdzie doskonały relaks splata się z legendą.
więcej
Bursztynowym szlakiem...
Bursztynowy Szlak Greenways jest polsko-słowacko-węgierską inicjatywą ekoturystyczną realizowaną wzdłuż cennego przyrodniczo i kulturowo historycznego traktu od Budapesztu przez Bańską Szczawnicę po Kraków, i dalej od Krakowa Doliną Wisły po Morze Bałtyckie.
więcej
Miasto na czasie...
Racibórz przez ponad 900 lat istnienia wpisał się w dzieje Górnego Śląska jako miejsce przemian o znaczeniu historycznym i kulturowym. Tu zderzają się losy i tradycje Polski, Czech i Niemiec.
więcej
Każdy kraj ma swe melodie...
W "Zimie na Majorce" George Sand pisała: "Jest rzeczą pewną, i wszyscy to wiedzą, że każdy kraj ma swoje melodie, swoje skargi, swoje odgłosy, swoje tajemnicze szepty".
więcej
Przewodnik po Pszczynie
Ukazało się drugie zaktualizowane wydanie przewodnika turystycznego o Pszczynie – perle Górnego Śląska. Publikacja została wydana w ramach Programu PolskaTurystyczna.pl przy współpracy Urzędu Miejskiego w Pszczynie oraz Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej.
więcej
Praska majówka
Praga „miasto magiczne”, „zaczarowane”, „Złota Praga”, „miasto o stu wieżach”, „miasto mostów”. Bezdroża proponują by w któryś z majowych weekendów osobiście sprawdzić które z powyższych określeń pasuje do Pragi najlepiej, a może sami odkryjecie inne uroki tego miasta i nadacie Pradze nowy przydomek.
więcej
Polski Paryż i polski Balaton
Polski Paryż i polski Balaton, kościół zaprojektowany przez „Gaudiego Północy” Teodora Talowskiego, skamieniałe szczątki istot sprzed tysięcy lat, jeszcze niezapełniony kurhan, rzeka znikająca z nagła pod ziemią, pamiątki po Janie Pawle II...
więcej