Milczenie - oto przyjaciel, który nas nigdy nie zdradza - Stanisław Brzozowski
Naturalnie poleca »

Kardiologia Prewencyjna 2018

Drukuj

Już 23 i 24 listopada br. w Krakowie, odbędzie się Konferencja Kardiologia Prewencyjna 2018.

To już 11 edycja konferencji organizowanej przez Sekcję Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.


Konferencja Naukowa „Kardiologia Prewencyjna 2018 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”, to kolejna edycja wydarzenia organizowanego już od ponad dekady przez Sekcję Prewencji i Epidemiologii PTK. Wieloletnia tradycja tych krakowskich, jesiennych konferencji sprawiła, że „Kardiologia Prewencyjna” na stałe wpisała się do kalendarza najważniejszych wydarzeń dydaktycznych i opiniotwórczych świata europejskiej medycyny.


Program tegorocznej konferencji jak co roku obfitował będzie w liczne doniesienia z najnowszych projektów badawczych na całym świecie. Nie zabraknie także ważnych dyskusji z udziałem wybitnych praktyków, naukowców, jak i przedstawicieli Rządu, rozmawiać będą na tematy mające bezpośredni wpływ na jakość systemu opieki zdrowotnej.


Uczestnicy konferencji będą mieli także okazję wziąć udział w licznych warsztatach i szkoleniach praktycznych, jak „Kurs leczenia zespołu uzależnienia od tytoniu”, prowadzony przez ekspertów z Centrum Onkologii Instytutu Marii Skłodowskiej-Curie.


Tradycyjnie nie zabraknie też prelekcji wygłoszonych przez znakomitych specjalistów – przedstawicieli międzynarodowych stowarzyszeń kardiologicznych, jak na przykład wykład inauguracyjny Prof. Paula Dendale, Prezesa Europejskiego Towarzystwa Kardiologii Prewencyjnej, czy Prof. Krzysztofa Narkiewicza, Prezesa Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego.


Na uwagę uczestników z pewnością zasługują również liczne sesje plenarne, miedzy innymi Sesja Instytutu Kardiologii w Warszawie poświęcona epidemiologii chorób układu krążenia w Polsce, Sesja wspólna z Kolegium Lekarzy Specjalistów Geriatrii w Polsce, dotycząca problemów geriatrycznych u chorych kardiologicznych, czy sesja wspólna z Sekcją Rehabilitacji i Fizjologii Wysiłku PTK: „Ciężki trening fizyczny: szkodzi czy pomaga?”.


W programie tegorocznej konferencji znajdzie się też kilka wykładów specjalnych, wygłoszonych przez najlepszych polskich specjalistów – badaczy i praktyków.


Jak co roku odbędzie się konkurs na najlepsze doniesienie oryginalne, podczas którego przedstawiciele największych ośrodków badawczych w kraju zaprezentują wyniki niedawno ukończonych badań. Na zwycięzców konkursu czekał będzie grant wyjazdowy na kolejną Konferencję EuroPrevent.


Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie konferencji: www.kardiologiaprewencyjna.euZapraszamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu.