Zawsze przebaczaj swoim wrogom. Nic ich bardziej nie potrafi rozłościć - Oscar Wilde

Naturalnie poleca

Atrakcje Ukrainy Zachodniej
Miasta kresowe Rzeczpospolitej. Lwów to niezwykłe miasto, wyrosłe na styku cywilizacji Zachodu i Wschodu, fascynującą mieszankę kultur, języków, i wyznań, w której został zamknięty mit rubieży Rzeczpospolitej. Zarówno w Krzemieńcu jak i Kamieńcu Podolskim znajdziemy mnóstwo polskich śladów w postaci zabytków oraz innych dowodów duchowego dorobku naszych przodków.
więcej
Więcej niż Góry Sowie...
Niezwykle zróżnicowana rzeźba terenu, malownicze szlaki i wieże widokowe, prastare dzieje i ciekawa architektura - tak w kilku słowach można opisać krajobraz ziemi dzierżoniowskiej leżącej na południowo-wschodnich krańcach Dolnego Śląska, która doczekała się nowego przewodnika turystycznego.
więcej
Bieszczadzkie anioły juz fruną
9. Festiwal Sztuk Różnych Bieszczadzkie Anioły odbędzie się 12-16 sierpnia 2009 r. w Cisnej, Wetlinie i Łopience. "Jest to impreza tworzona sercem i pasją, rokrocznie zrzeszająca pod bieszczadzkim niebem miłośników poezji, muzyki, piękna, natury, gór i szeroko zawierającej się w tym wszystkim Krainy Łagodności" - mówią organizatorzy ze Stowarzyszenia Miłośników Bieszczad "Bieszczadzkie Anioły".
więcej
W Bałkańskim rytmie

 Już 5-9 sierpnia odbędzie się największy nie tylko na Bałkanach, ale i na
świecie festiwal trębaczy w serbskiej miejscowości Guca w regionie Dragacevo.
Impreza organizowana jest nieprzerwanie od 1961 r. W festiwalu bierze ponad 100
grup muzycznych, a marzeniem każdego serbskiego trębacza jest zdobycie Pierwszej
i Złotej Trąbki! Większość muzyków jest samoukami, gra ze słuchu, spontanicznie,
często bez nut.

więcej
Indie-fascynujący tygiel wrażeń
Planując podróż życia, coraz więcej łowców przygód kieruje się na wschód. Przereklamowane kurorty „ciepłych krajów” przestały być obiektem westchnień, spragnieni egzotyki poszukiwacze wrażeń coraz częściej wybierają Azję jako cel swojej wyprawy...
więcej
Dobre miasto dla sztuki...
Letni Jarmark Sztuki i Rękodzieła to jedno z najważniejszych w regionie Warmii i Mazur wydarzeń artystycznych sezonu letniego na stałe już wpisany w kalendarz imprez kulturalnych gminy, powiatu i województwa.
więcej
Pierwsi mieszkańcy Wielkopolski
... kim byli, jaki prowadzili żywot, co po sobie pozostawili, a raczej, co jako dowód ich tu bytności można wyzyskać z wykopalisk archeologicznych ?
więcej
Łyk chińskiej inspiracji
Sezon urlopowy rozpoczął się na dobre. Może warto zamienić tradycyjny urlop, leniwe wylegiwanie się na słonecznych plażach i wybrać się w daleką, niezapomnianą podróż do Chin wschodnich...
więcej
Alfabet z zabawkami (I)
Młynarski zapytywał: -W co się bawić? Ja - nie mogę rozstać się ze swoimi zabawkami. W walizce leżą grzecznie obok siebie lalki. Jeszcze pamiętam ich imiona...
więcej
Alfabet z zabawkami (II)
Młynarski zapytywał: -W co się bawić? Ja - nie mogę rozstać się ze swoimi zabawkami...
więcej