Być szczęśliwym - tego można się nauczyć - Zenon z Kition

Naczelny myśli, że...

Katharsis czyli o uzdrowicielskiej mocy...
"Spójrzmy na esencjalną sytuację medycyny, która odslania istotę tego zawodu. Jest nią spotkanie dwu ludzi. Chorego z lekarzem. Na wołanie chorego o pomoc lekarz odpowiada, zwykle nie głosem, lecz uśmiechem, gestem, mówiąc: ‘Stanę obok Ciebie. Nie opuszczę Cię. Razem spojrzymy w twarz śmiertelnemu niebezpieczeństwu’. Wołanie chorego staje się dla lekarza powołaniem”
więcej
Ścieżki Prawdy i Dobra - I Międzynarodowy Kongres Tischnerowski
Gość specjalny I Międzynarodowego Kongresu Tischnerowskiego – Chantal Delsol, która nie mogła osobiście przybyć na to wydarzenie, w książce zatytułowanej „Czym jest człowiek?”, zauważyła: „Mówi się często, że antropologia jest dziedziną zanikającą. A to dlatego, że zanika sam jej przedmiot. Nie iżby człowiek jako gatunek miał zniknąć z tej ziemi w przewidywalnej i bliskiej przyszłości. Chodzi jednak o to, że sama szczególność człowieka z wielu powodów zdaje się tracić na znaczeniu. Antropologia jest teorią człowieka. Aby istniała, musi istnieć człowiek, ale musi też istnieć ktoś, kto chce o nim coś powiedzieć. Właśnie ten ostatni warunek zaczyna znikać.”
więcej
100 lecie "piękna, które zachwyca"-wspomnienie z Mediolanu
...tak mawiają właściciele tej włoskiej marki, która obchodziła 100 lecie swego istnienia. Naturalnie, że mowa o ... Alfie Romeo. W Mediolanie – miejscu narodzin tych samochodów miała miejsce niezwykle interesująca wystawa...I dziś w czerwcu 2011 wspominam tę niezwykłą wystawę...
więcej