Nie można żyć szczęśliwie, nie żyjąc godnie, moralnie i rozumnie - Epikur Z Samos

Na zdrowie... »

Międzynarodowa Konferencja...dla palaczy i nie tylko..

Konferencję taką organizujemy już po raz trzeci, ale tym razem - po raz pierwszy, wspólnie z Europejską Federacja Chorych na Astmę i Choroby Alergiczne (EFA). Zaproszonych jest wielu wybitnych naukowców z całego świata, którzy będą mieli w czasie konferencji wykłady. Planujemy udział kilkuset osób, w tym zaproszonych kolegów ze wschodu (Ukrainy, Białorusi, Rosji, Litwy, Łotwy, Gruzji i in).

       Cele konferencji to: uświadomienie konieczności edukacji chorych, propagowanie rehabilitacji pulmonologicznej, opieki paliatywnej w nieuleczalnych chorobach układu oddechowego, jak najszerszego wprowadzenia zakazu palenia papierosów, a także stworzenia możliwości wprowadzenia dla pielęgniarek specjalizacji z pulmonologii.

       Spotkanie to będzie okazją do wymiany doświadczeń tych trzech grup zainteresowanych problemami najczęstszych chorób układu oddechowego, rozmowy nie w szpitalu czy w przychodni, a w kuluarach konferencji, przy kawie. Konferencje włącza się także w nurt współczesnej medycyny, gdzie leczy zespół terapeutyczny (lekarz, pielęgniarka, rehabilitant i inni), a niezwykle ważna staje się współpraca z chorym, jego wiedza o chorobie i odpowiedzialność za własne zdrowie.

       Konferencja to także okazja do zwrócenia uwagi decydentów na problemy, które będą poruszane w trakcie konferencji.

 

Więcej: www.astma.waw.pl