Przyjaciele na ogół pomagają żyć i przeszkadzają pracować - Tadeusz Kotarbiński
Małe Ojczyzny »

Tarnowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych TARSON - relacja ze spotkania

Drukuj

Relacja z Warsztatów tematycznych dla rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością pt. „Rodzic wobec niepełnosprawności dziecka” Jak odnaleźć się w trudnej rzeczywistości?

Skąd czerpać siły? Czy mam prawo do szczęśliwego życia?Warsztaty odbyły się 18.10.2017 w użyczonej nam sali Gminnego Klubu Sportowego w Tarnowie Podgórnym. Poprowadziła je Natalia Przybylska, która na początku zastrzegła, że jej kompetencje to bycie mamą 10 letniego Huberta, chłopca z niepełnosprawnością złożoną. Swoje doświadczenie w prowadzeniu tego typu spotkań zdobyła będąc koordynatorka Poznańskiego Klubu Dzieci z Autyzmem / Zespołem Aspergera RAZEM ŁATWIEJ.


Natalia Przybylska

Zatem za nami pierwsze spotkanie warsztatowe z rodzicami osób z niepełnosprawnością! Cieszymy się, że są rodzice, którzy pragną inwestować w siebie, zmieniać swoją rzeczywistość, stanąć z nią twarzą w twarz i skłonić się do autorefleksji. Wspólnie zastanawialiśmy się czy należy się i nam kawałek szczęścia w życiu? Próbowaliśmy pracować nad podejściem do niepełnosprawności naszych dzieci.

Wiemy, że to nie koniec świata a jest to wyzwanie i zaproszenie do szczególnej podróży, która może każdego z nas uczynić szczęśliwym, jeśli zdobędziemy się na odrobinę niezależności od choroby naszych skarbów.


Kazimierz Szulc

Myślę, że wszyscy uczestnicy Warsztatów zauważyli, że nie ma bardziej wiarygodnej prowadzącej, mówiącej o problemach niepełnosprawności, niż matka. Spotkanie przebiegało w dwóch zespołach. Pierwszy to rodzice i opiekunowie na warsztatach" z Natalią Przybylską. Drugi to dzieci

i młodzież na zajęciach z Robertem Przybylskim. Jesteśmy, jako rodzice, bardzo wdzięczni Natalii za tak wiele trafnych spostrzeżeń i rad jakie nam przekazała. Nie do przecenienia były też zainicjowane przez prowadzącą rozmowy uczestników w małych grupach. Były one dla wielu "oczyszczające", dające wzmocnienie i oczywiście lepsze wzajemne poznanie.
Młodzież była pod wrażeniem puszczania samolotu i obserwacji gwiazd na niebie - to wszystko dzięki Robertowi Przybylskiemu.


Natalia Przybylska
Dziękuję Wam, drodzy Rodzice za odwagę przyjścia po to, by choć trochę popracować nad swoimi myślami i zrobić pierwszy krok w kierunku własnego szczęścia.

Czy potrafimy odpowiedzieć na zadane na początku Warsztatów pytania?


Do zobaczenia, na kolejnych Warsztatach!
Natalia PrzybylskaWięcej na:


http://tarson.pl/Informacje na temat Stowarzyszenia na łamach 'Naturalnie":


http://www.naturalnie.com.pl/pl/male_ojczyzny/dla_osob_niepelnosprawnych_nowe.htmlhttp://www.naturalnie.com.pl/pl/male_ojczyzny/tarnowskie_stowarzyszenie_osob_niepelnosprawnych.htmlhttp://www.naturalnie.com.pl/pl/male_ojczyzny/tarnowskie_stowarzyszenie_osob_niepelnosprawnych1.htmlhttp://www.naturalnie.com.pl/pl/male_ojczyzny/tarsonsynowie_tarnowa_iv.html