Jest to złota zasada w życiu: wymagać mało od świata, a wiele od siebie - Chryzyp z Soloj
Ludzie »

Nagroda dla Grażyny Banaszkiewicz

Drukuj
 

Grażyna Banaszkiewicz z TVP Poznań została nagrodzona medalem Labor Omnia Vincit przyznanym przez Prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w uznaniu za twórczą pracę w mediach z okazji 35-lecia pracy zawodowej dziennikarki. Jest to medal za „krzewienie idei pracy organicznej”.

Wręczenie medalu odbyło się 18 lutego 2009 w siedzibie Towarzystwa.
Medale Labor Omnia Vincit („praca wszystko zwycięża”) przyznawane są przez Prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego osobistościom szczególnie zasłużonym w pracy dla społeczeństwa. W minionych latach medalami odznaczeni zostali m.in. prof. Wacław Wilczyński - nestor ekonomistów polskich, Stanisław Słopień - prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego oraz Zygmunt Szorcz - działacz gospodarczy. Grażyna Banaszkiewicz z poznańskim oddziałem Telewizji Polskiej związana jest od 30 lat. Autorka "Magazynu Kulturalnego" (1985-1996), "Co dobrego w Poznaniu?" (2000-2002), magazynu "Afisz" (2003-2004), a także wielu reportaży o tematyce społeczno-kulturalnej. W latach 2002-2005 współpracowała z ogólnopolskim programem kulturalnym "Region Kultury". Autorka magazynu naukowego "Eureka" (2003) ukazującego sylwetki poznańskich naukowców, współredagująca program "Kwadrans Akademicki" (2005-2006), redaktor Magazynu Akademickiego "Indeks". Od 1990 roku członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Od początku 2008 roku współpracuje z „Naturalnie-magazyn ludzi zdrowo myślących”.

Zachęcamy do lektury felietonów i recenzji Autorki w „Naturalnie”. W tych dniach polecamy „Zakład z Aniołem” w dziale „Naturalnie poleca...”.