Milczenie w odpowiednim momencie jest ważniejsze i lepsze od wielkich słów - Plutarch

Ludzie

Po co to nam ?
Po powrocie – choć nieco na raty – zawodników z mistrzostw wydawało się, że przynajmniej na wakacje będzie odrobina spokoju. Tymczasem szykuje się kolejna poważna awantura. A w jej centrum Lech Wałęsa.
więcej
Tam, gdzie sekunda była godziną
W szczytowym okresie było ich około 900. Obóz przeżyło zaledwie kilkudziesięciu. Wśród nich zmarły 17 czerwca 2008 roku Henryk Maldenbaum. Dziś na świecie żyje ich zaledwie kilku. W Polsce on był ostatni.
więcej
Zaproszenie na wernisaż
W klasycznym rozumieniu prawdziwa sztuka to jest "to coś", co potrafi zachwycić, wstrząsnąć i wzruszyć. Ale i dać ukojenie. Poznańska malarka - Agnieszka Opala potrafi wyciszyć człowieka w zgiełku tego świata.
więcej
Indie zdobyte
20 maja 1498 roku Vasco da Gama dopłynął do Indii. Marzenie wielu podróżników i handlarzy stało się faktem.
więcej
Czysty obraz-80 lat Andrzeja Kurzawskiego
Powściągliwy, niezmiernie wrażliwy, zawsze baczący, by nikomu w niczym nie uchybić, z charakterystycznym gestem zamaszystego odgarniania włosów, z charakterystycznie palonym papierosem.
więcej
Dwa i pół tysiąca istnień
„Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat”. Słowa te stały się synonimem życia Ireny Sendlerowej. Zmarła 12 maja 2008 roku.
więcej
Agnieszka Opala w Nowym Yorku
W dniach od 10 do 30 maja 2008 w Agora Gallery w Nowym Yorku podczas wystawy "SUBLIME SANCTUM" zostaną zaprezentowane prace polskiej malarki - Agnieszki Opali...
więcej
"Tak długa twoja nieobecność"
„Śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej...” Któż z nas nie zna tych słów. 19 kwietnia minęło 20 lat od momentu śmierci autora tych słów – Jonasza Kofty.
więcej
Pierwszy wojenny reporter
Sto osiemdziesiąt lat temu w Bordeaux zmarł Francisco Goya. Był malarzem na dworze Burbonów. Jednak jego sława szybko rozeszła się poza dwór i granice Hiszpanii. To Goya sprawił, że malarze zaczęli inaczej patrzeć na sztukę.
więcej
Wrocławski Nikifor
Zimą 1929 roku do kościoła św. Anny w Warszawie podrzucono dziecko. Zakonnice, które je znalazły dały mu na imię Stanisław, a nazwisko Zagajewski, bo w prowadzonym przez nie szpitalu akurat umarł ktoś o takim nazwisku. Po wojnie Stanisław stał się jednym z najbardziej cenionych prymitywistów.
więcej