Przyjaciele na ogół pomagają żyć i przeszkadzają pracować - Tadeusz Kotarbiński
Dla psychologów... »

Ci najbliżsi...

Publikujemy ostatnią część wspomnień Pani Katarzyny - osoby po przeszczepie serca.

Oczywiście, że na pierwszym miejscu są rodzice. Zawsze najbardziej mnie wspierali i pomagali. Byli zawsze i wszędzie. Mama na czas mojej choroby całkowicie zrezygnowała z pracy. Dalsza rodzina też często mnie odwiedzała i wiem, że też bardzo to przeżyli.
Miałam ogromne szczęście, bo trafiłam na wspaniałych lekarzy. Kardiolodzy z CZMP - to oni wykryli moją chorobę i to dzięki nim tak szybko trafiłam na listę oczekujących.
Lekarze z Zabrza - do dzisiaj jeżdzę do nich na badania kontrolne i zawsze jestem tam mile witana. Oni wkładają wiele serca w to co robią, a to pomaga nam pacjentom w szybkim powrocie do pełnej sprawności.

 

 

Przeszczepy w mediach

 

Wydaje mi się, że ten temat jest coraz bardziej promowany w mediach co bardzo mnie cieszy. W końcu transplantologia to bardzo dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny. To nasza szansa na dłuższe życie.

Szkoda tylko, że nie zawsze są to dobre opinie o transplantologii. Każda afera przyczynia się do spadku zaufania Polaków do transplantacji i jednoczesnym spadkiem dawców. Media mają ogromny wpływ świadomość ludzi, dlatego jakaś wspólna akcja telewizji, gazet, internetu i radia byłaby świetną promocją transplantacji.


Katarzyna