Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko - Albert Einstein

Dla psychologów...

Zdrowa prowokacja-I
Każdy z nas ma ciemną stronę, którą stara się ukryć przed ludźmi. Jeśli jednak prowadzimy tę grę latami, możemy się do tego stopnia zapętlić, że przerodzi się w chorobę, której nie zwalczy my ani lekami psychotropowymi, ani kuracją w szpitalu.
więcej
Zdrowa prowokacja-II
W terapii prowokatywnej nie ma schematów. Zresztą w psychologii w ogóle nie ma na nie miejsca...
więcej
Zdrowa prowokacja-III
Kiedy Frank rozpoczyna sesję, siada blisko pacjenta i raz po raz stuka go w ramię, puka w rękę, dotyka, patrzy mu w oczy, wygłupia się. Robi tyle rzeczy, że w pewnym momencie człowiek przestaje się orientować, na czym polega kontakt.
więcej
Zdrowa prowokacja-IV
Każdy ma problemy, ale niewielu potrafi rozmawiać z sobą, wycofać się z własnego ciała i spojrzeć na sprawę z innej perspektywy. Niektórzy sportowcy i śpiewacy operowi mają tę umiejętność.
więcej
Nigdy nie dorastaj
Joanna, pracownica firmy ubezpieczeniowej, każdego dnia wstaje o 6.00. Tylko po to, żeby sprawdzić, czy jej 12-letni syn dobrze zapakował plecak, pościelić za niego łóżko i odwieźć go do szkoły.
więcej
Nigdy nie dorastaj - II
Trudno się dziwić rodzicom, że niełatwo im zachować zdrowy rozsądek. Obowiązujący styl życia, konieczność podjęcia pracy przez obydwoje małżonków...
więcej
Dzieci swoich dzieci - I
Stoję w kolejce, w cukierni, przede mną staruszka kupuje jeden kawałek sernika. Patrzę na nią i myślę o mojej mamie...
więcej
Dzieci swoich dzieci-II
Częściej jednak zdarza się, że rodzice chcą nam pomagać i czują się odrzuceni, kiedy tego nie potrzebujemy. Żyjąc naszymi sprawami chcą wypełnić pustkę w swoim życiu.
więcej
Dzieci swoich dzieci-III
Najtrudniejszą sytuację mają ci z nas, dla których dom rodzinny był miejscem trudnych doświadczeń...
więcej
Chorzy na sukces - cz.1
Czy znasz uczucie, kiedy po osiągnięciu założonego celu jesteś przez chwilę zadowolony, ale zaraz potem twoja radość znika, a przychodzi zaniepokojenie, może nawet lęk, czy dasz radę zrealizować następny cel?
więcej