W każdym zakątku ziemi, gdzie tylko hukniesz wesoło - echo Ci wesoło odpowie - Alfred Tarski

Dla psychologów...

Zabić szefa...
Medialne doniesienia pełne są zarzutów wobec pracodawców. Polskie prawo jest raczej po stronie 'zabić szefa', niż szukać sprawiedliwości (a sam byłem świadkiem takich sytuacji). Słowo 'zabić' nie należy naturalnie rozumieć dosłownie, choć do zawału serca może niekiedy doprowadzić...
więcej
Rozstańmy się na chwilę...
Każda para od czasu do czasu przeżywa kryzys. Niektóre z nich, w tych trudnych momentach decydują się na separację. Czy takie rozstanie ma sens? Czy to początek końca, czy nowej, zdrowszej relacji między partnerami?
więcej
Koniec bezprawia w in-vitro?
Czy Polacy, dla których jedyną drogą do własnego potomstwa, jest zabieg zapłodnienia in vitro, będą mogli liczyć na finansową pomoc państwa? Wkrótce się dowiemy. W parlamencie trwają prace, których celem jest ustalenie prawnych standardów leczenia niepłodności.
więcej
Listy dzieci do Pana Boga
"Piszę ja - Twe Stworzenie" Kartki kolorowe, obrazkowe z gałązkami, kwiatkami. Na nich życzenia. Na urodziny, imieniny, na święta Życzenia pogodne, choć dość powierzchowne i mało osobiste. Warto może dla kontrasty przypomnieć inne listy, z innymi życzeniami. Listy polskich dzieci do Pana Boga.
więcej
Za długo...
Adopcja. W czasach, kiedy bezpłodność staje się poważnym wyzwaniem dla medycyny, a jednocześnie pragnienie potomstwa jest problemem dla coraz większej liczby rodzin, to właśnie adopcja jawi się jako zbawienne rozwiązanie.
więcej
Nie jedzmy robaków
Dawno, dawno temu, gdy nikt jeszcze nie słyszał o „Nieustraszonych”, psychologowie przeprowadzili eksperyment, którego uczestnicy już wtedy mieli zjeść robaka. Na szczęście nieżywego, ale i tak w każdej chwili mogli się wycofać.
więcej
Jak grom z jasnego nieba-I
więcej
Inni wobec 'przeszczepieńców'
więcej
Ci najbliżsi...
Publikujemy ostatnią część wspomnień Pani Katarzyny - osoby po przeszczepie serca.
więcej
Szkoła macoszenia- I

 

więcej