Trzeba śmiać się nie czekając na szczęście, bo gotowiśmy umrzeć nie uśmiechnąwszy się ani razu - Jean de La Bruyere

Dla psychologów...

Rozstańmy się na chwilę...
Każda para od czasu do czasu przeżywa kryzys. Niektóre z nich, w tych trudnych momentach decydują się na separację. Czy takie rozstanie ma sens? Czy to początek końca, czy nowej, zdrowszej relacji między partnerami?
więcej
Koniec bezprawia w in-vitro?
Czy Polacy, dla których jedyną drogą do własnego potomstwa, jest zabieg zapłodnienia in vitro, będą mogli liczyć na finansową pomoc państwa? Wkrótce się dowiemy. W parlamencie trwają prace, których celem jest ustalenie prawnych standardów leczenia niepłodności.
więcej
Listy dzieci do Pana Boga
"Piszę ja - Twe Stworzenie" Kartki kolorowe, obrazkowe z gałązkami, kwiatkami. Na nich życzenia. Na urodziny, imieniny, na święta Życzenia pogodne, choć dość powierzchowne i mało osobiste. Warto może dla kontrasty przypomnieć inne listy, z innymi życzeniami. Listy polskich dzieci do Pana Boga.
więcej
Za długo...
Adopcja. W czasach, kiedy bezpłodność staje się poważnym wyzwaniem dla medycyny, a jednocześnie pragnienie potomstwa jest problemem dla coraz większej liczby rodzin, to właśnie adopcja jawi się jako zbawienne rozwiązanie.
więcej
Nie jedzmy robaków
Dawno, dawno temu, gdy nikt jeszcze nie słyszał o „Nieustraszonych”, psychologowie przeprowadzili eksperyment, którego uczestnicy już wtedy mieli zjeść robaka. Na szczęście nieżywego, ale i tak w każdej chwili mogli się wycofać.
więcej
Jak grom z jasnego nieba-I
więcej
Inni wobec 'przeszczepieńców'
więcej
Ci najbliżsi...
Publikujemy ostatnią część wspomnień Pani Katarzyny - osoby po przeszczepie serca.
więcej
Szkoła macoszenia- I

 

więcej
Szkoła macoszenia - II - Stereotyp z bajki
więcej