Nie można żyć szczęśliwie, nie żyjąc godnie, moralnie i rozumnie - Epikur Z Samos

Dla lekarzy i nie tylko

Kontrowersyjne "wiano"
Od 3 do 5 proc. polskich rodziców decyduje się na pobranie i zamrożenie krwi pępowinowej podczas narodzin własnego dziecka. Czy swoista moda, na „biologiczne polisy na życie”, to kolejny objaw snobizmu, czy też świadomej, rodzicielskiej troski o przyszłość własnego dziecka.
więcej
Lecznicza moc granulek

Homeopatia nie cieszy się, wśród lekarzy akademickich, zbyt dobrą sławą. Powód? Ich zdaniem, po prostu nie działa. A jak jest naprawdę?

więcej
Wizja rozwoju Kardiologii i Kardiochirurgii na 25 lat i na XXI wiek!- I
Zapraszamy Szanownych Czytelników do cyklicznej lektury i refleksji Autorstwa Pana Profesora Antoniego Dziatkowiaka - światowej sławy Kardiochirurga, z którym nasze pismo od kilku lat współpracuje....
więcej
Wizja rozwoju kardiologii i kardiochirurgii - II
Immunologia i transplantologia. Bezsporne sukcesy immunologii i transplantologii z końca XX wieku i bieżące spektakularne osiągnięcia w przeszczepianiu narządów można dzisiaj w pewnym stopniu, paradoksalnie uznać za klęskę medycyny, ponieważ nie potrafimy, bądź nie zdążamy zapobiec trwałym uszkodzeniom serca, nerek, płuc, wątroby i trzustki.
więcej
Wizja rozwoju kardiologii i kardiochirurgii - III

Zastanawiałem się, czy wypada mi, kardiochirurgowi obarczonemu 50 – letnim doświadczeniem zawodowym, a więc skrępowanym odpowiedzialnością za czyn i słowo, wyrazić swój pogląd na temat przyszłości dziedziny klinicznej, którą mimo woli, samorzutnie przypadło mi w udziale wraz z innymi współkształtować w Polsce przez ostatnie 50 lat.

Kardiochirurg z przyszłością...?

więcej
"Nie ma miejsc dla niepalących"- Światowy Dzień Serca

28 września obchodzimy Światowy Dzień Serca. Polecamy refleksję Pana Profesora Antoniego Dziatkowiaka, który współpracuje od lat z "Naturalnie". Jego doświadczenie jako światowej sławy kardiochirurga i cenne uwagi, jak zdrowo żyć i myśleć niech będą zachętą do refleksji nad jakością naszego życia... w stronę zdrowego serca.

więcej
Miedzynarodowa Konferencja-zapowiedź
W Warszawie w dniach od 25 - 28. 06.2008. w Hotelu NOVOTEL Warszawa Airport odbędzie się konferencja przeznaczona dla lekarzy, pielęgniarek i chorych, a dotyczy astmy, alergii i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.
więcej
O przeszczepach-odpowiedzialnie
Wydarzenia ostatnich miesięcy ukazują często indolencję mediów w problematyce przeszczepów...
więcej
Kore czyli w poszukiwaniu utraconej jedności
więcej
Dar uzdrowienia
więcej