Trzeba śmiać się nie czekając na szczęście, bo gotowiśmy umrzeć nie uśmiechnąwszy się ani razu - Jean de La Bruyere

Dla lekarzy i nie tylko

"Troska i nadzieja" - rozmowa z Profesorem Witoldem Zatońskim
Z prof. Witoldem Zatońskim – z Zakładu Epidemiologii i Prewencji Nowotworów Centrum Onkologii- Instytutu w Warszawie - podczas XII Ogólnopolskiej Konferencji "Tytoń albo zdrowie" - rozmawia Paweł Nowakowski.
więcej
Lekarz też człowiek...czyli wokół sprawy doktora G.
Bardzo trudno jest znaleźć złoty środek w ocenie lekarzy. Szczególnie w sytuacji, gdy patrzymy na medyków instrumentalnie, bez głębszej ludzkiej perspektywy.
więcej
Polska bez dymu...?
…lokale bez tytoniu? Takie pytania stawiali sobie uczestnicy XII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej im. prof. Franciszka Venuleta, która zakończyła się 14 listopada 2009 r. w Krakowie.
więcej
Chirurg powinien operować z tachometrem
Gdybyś musiał być operowanym, jakiego chirurga byś sobie życzył? Znakomitego! Nie wnikasz, co na tę znakomitość składać się powinno.
więcej
Tytoń albo zdrowie...
W dniach 12-14 listopada 2009 roku w Krakowie odbywała  się XII Ogólnopolska Konferencja Naukowa im. prof. Franciszka Venuleta „Tytoń albo zdrowie”. W tym roku organizatorzy zachęcali do szukania odpowiedzi na pytanie: jak zminimalizować skutki palenia tytoniu. Naturalnie objęło Konferencję Patronatem Medialnym. W dziale "Aktualności..."zapraszamy do lektury relacji z Konferencji.
więcej
Tytoń albo zdrowie...
W dniach 12-14 listopada 2009 roku w Krakowie odbędzie się XII Ogólnopolska Konferencja Naukowa im. prof. Franciszka Venuleta „Tytoń albo zdrowie”. W tym roku organizatorzy zachęcają do szukania odpowiedzi na pytanie: jak zminimalizować skutki palenia tytoniu.
więcej
Nie bójmy się homeopatii
Homeopatia jest integralną częścią medycyny, wykładaną na jedenastu uniwersytetach medycznych. To jej najlepsza rekomendacja...
więcej
Coś Cię gryzie? Użyj...
Piesze wycieczki po górskich szlakach, relaks nad jeziorem, wieczorne grillowanie to wymarzony czas na wypoczynek, ale często zdarza się, że rozleniwieni wakacyjnym słońcem zapominamy, że jesteśmy łatwym celem ataków komarów, meszek czy mrówek. Równie często narażeni jesteśmy na poparzenia.
więcej