Milczenie w odpowiednim momencie jest ważniejsze i lepsze od wielkich słów - Plutarch

Dla lekarzy i nie tylko

Czy stare księgi są lekarzowi koniecznie potrzebne?

W czasach tak daleko posuniętej specjalizacji w medycynie, w dobie komputerowych metod diagnostycznych powstaje niekiedy złudzenie, że tak naprawdę to już wiemy o człowieku i o chorobach prawie wszystko.

więcej
SPA-cudowna moc wody...
Słowo spa zrobiło w ostatnich latach ogromną karierę. Niemal każdy hotel czy gabinet kosmetyczny reklamuje nim swoje zabiegi. Czym jest spa? I czy każde spa – to rzeczywiście spa?
więcej
Nikotynowe rozdwojenie jaźni...
Jedna z koncepcji filozoficznych zakłada, że tam gdzie istnieje dobro, tam zawsze w cieniu pojawia się jakieś zło... I stwierdzenie to nie jest wcale dalekie od rzeczywistości. Wystarczy chociażby śledzić z uwagą to wszystko, co dzieje się wokół wprowadzonej 15 listopada 2010 roku w Polsce ustawy o zakazie palenia w miejscach publicznych...
więcej
Nie palimy...
Dokładnie od 15 listopada 2010 r. funkcjonuje nowa ustawa zakazująca palenia w miejscach publicznych, w tym przede wszystkim w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych. Od 15 listopada, kiedy to ustawa weszła oficjalnie w życie przez Polskę przeszła fala komentarzy. Stowarzyszenie MANKO, organizator kampanii społecznych Polska Bez Dymu i Lokal Bez Papierosa sprawdziło jak przestrzegany jest zakaz palenia w krakowskich lokalach.
więcej
Ogólnopolski zjazd kardiologów w Krakowie
W dniach 12-13 listopada w Krakowie odbyła się Konferencja „Kardiologia Prewencyjna 2010 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”. Konferencja była jednym z najważniejszych wydarzeń naukowych w kraju i zakończyła się dużym sukcesem. Wydarzenie zgromadziło ponad 450 lekarzy z wiodących ośrodków w Polsce i za granicą.
więcej
Kardiologia prewencyjna 2010-wytyczne-wątpliwości-gorące tematy
III Konferencja Naukowa Sekcji Epidemiologii i Prewencji organizowana przez  Polskie Towarzystwo Kardiologiczne pod hasłem:  „Kardiologia prewencyjna 2010 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy” odbyła się 12-13 listopada 2010 roku w Krakowie.  Konferencja w Krakowie to jedna z największych konferencji w kraju, poświęcona zagadnieniom szeroko rozumianej kardiologii prewencyjnej."Naturalnie" jest jednym z Patronów Medialnych tego wydarzenia. Wkrótce na naszych łamach relacja z Konferencji.
więcej
Trzeba mieć twarz...
Trzeba mieć twarz, by spojrzeć w twarz całemu światu. – Tym zdaniem kończy się jedna z najbardziej fascynujących książek, jakie w ostatnim czasie miałam w ręku. Opowieść o osobistym sukcesie, który jednocześnie stanowi przełom w światowej chirurgii.
więcej
Prof.Antoni J.Dziatkowiak-Przeszczepienie serca bez przymiarki
Szanujący się krawiec artysta p. Józef Turbasa nie wypuści garnituru bez kilku przymiarek. A że nie byle komu szyje na miarę, w Krakowie wie każdy elegant. W salonach, mistrza rozpoznać można po sznycie. Z sercem zupełnie inaczej, nie ma wyboru, jest tylko pierwsza miara, przymiarki nie są możliwe...
więcej
Doświadczanie jakości życia po przeszczepie
więcej