Milczenie - oto przyjaciel, który nas nigdy nie zdradza - Stanisław Brzozowski

Dla lekarzy i nie tylko

Wreszcie ktoś to opisał...
Długo czekałem na wydanie takiej książki... Prawie co dnia w mediach słyszymy niepokojące wieści o tragicznych sytuacjach w szpitalach, o 'niepożądanych zdarzeniach medycznych', przepracowaniu lekarzy. Do tego – niespotykana jak dotąd agresja ze strony pacjentów. Narzekania na 'chory system', ministerstwo... To wszystko prawda...., ale byłoby znacznie lepiej i bardziej po ludzku, gdyby szczególnie lekarze i pacjenci choć trochę pomyśleli o psychologii. Wiem, że spotkam się z zarzutem w stylu: „kiedy mam się tym zająć?”, „na wszystko brakuje czasu”, biurokracja itp. Tymczasem, gdy głębiej wczytać się w książkę „Być lekarzem, być pacjentem”*, może okazać się, że uczenie się psychologii relacji może wiele trudnych spraw rozwiązać...
więcej
Kardiologia Prewencyjna 2016 - IX Konferencja Naukowa Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego
W dniach 18-19 listopada 2016 roku w hotelu Holiday Inn w Krakowie odbędzie się Konferencja Naukowa Kardiologia Prewencyjna 2016 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”. Będzie to już dziewiąta edycja Konferencji. 'NATURALNIE” po raz kolejny patronuje Konferencji.

 

więcej
Kardiologia prewencyjna 2014-wytyczne, wątpliwości,gorące tematy...
W dniach 21-22 listopada 2014 roku w Krakowie odbędzie się Konferencja Naukowa „Kardiologia Prewencyjna 2014 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”. Będzie to już siódma edycja Konferencji organizowanej przez Sekcję Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. „Naturalnie” po raz kolejny objęło Konferencję patronatem medialnym.
więcej
Leczenie i profilaktyka urazów w grach zespołowych-Konferencja Interdyscyplinarna
W sobotę 25 października 2014 w Sali Konferencyjnej znajdującej się na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się Trzecia Interdyscyplinarna Konferencja poświęcona profilaktyce i leczeniu urazów w grach zespołowych. Organizatorami imprezy są Centrum Medyczne Gamma i Klinika Ruchu.
więcej
Orteza czy gips?

Niezbyt często uświadamiamy sobie, że wśród licznych urazów, uszkodzeń spowodowanych wypadkami komunikacyjnymi, wypadkami przy pracy, uprawianiem sportu (a istnieje swoista moda na uprawianie sportów ekstremalnych) - urazy stawu kolanowego jawią się jako problem społeczny, bowiem bardzo często dotykają osoby młode, aktywne zawodowo. Pojawia się konieczność czasowej rezygnacji z podejmowania pracy a niekiedy nawet zmiany całej życiowej aktywności. Badania statystyczne wskazują na fakt, iż rocznie uszkodzenia stawu kolanowego dotykają około 0,8 procenta całej populacji.

więcej
Nie tylko dla chirurgów...książka

Dobrze się stało, że krakowskie Wydawnictwo ZNAK postanowiło wydać i zarazem przypomnieć polskim czytelnikom „Stulecie chirurgów”...

więcej
Kardiolodzy: opieka nad pacjentem po zawale wymaga poprawy!
W Polsce tylko 20 proc. pacjentów po zawale serca ma dostęp do programów edukacji i rehabilitacji kardiologicznej. Tymczasem, z badań wynika, że przedłuża ona czas życia tych chorych - przypominają kardiolodzy, proponując zarazem zmiany w systemie opieki nad osobami po zawale. Specjaliści mówili o tym podczas konferencji "Kardiologia Prewencyjna 2013", która w dniach 15-16 listopada odbywała się w Krakowie.
więcej