Jestem człowiekiem nie tylko w dzień, ale i po zmroku - Marcus Tulius Cyceron

Aktualności i nie tylko

Aktualności...Shrek po raz trzeci
Fakt, że zainteresowanie kinomanów nie budzi dziś jakiś film sensacyjny, gdzie krew leje się strumieniami, jest niemal znakiem czasu. Od piątku do kin przyciąga za to...kreskówka.

 

więcej
Dar uzdrowienia
O służbie zdrowia i potrzebie jej uzdrowienia wypowiadało sie już wiele osób. Tak było również w ostatnich dniach w związku ze strajkiem pielęgniarek.
więcej
Fortepian , nie koniecznie Chopina...

Gdyby któremuś z czytelników zdarzyło się mieć w domu tak ciekawy instrument jak fortepian czy pianino, to niech ma się na baczności. Jeśli będzie miał wyjątkowego pecha, to nie dość, że straci ukochany instrument, to może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

więcej
W wirze komunikacji
Miałem ostatnio okazję zajrzeć do warszawskiego pałacu Kultury i Nauki. Z Neapolu przyjechała do nas wystawa Communico Ergo Sum o wymownym podtytule: „komunikacja, akcja, interakcja”.
więcej
Być dobrym jak chleb...
Rzadko siadam przed telewizorem, aby oglądać programy zajmujące się tzw. dziennikarstwem śledczym.
więcej
Sposób na szaloną noc...
Już po raz kolejny w miastach całej Polski zorganizowana została noc muzeów. Przyznam, że to jeden z najoryginalniejszych sposobów promocji dla tych placówek.
więcej
8 maja 1945...
Dzień zwycięstwa już za nami. 62 lata temu Europa, zniszczona wojenną pożogą wreszcie mogła odetchnąć.
więcej
W nieustannym dialogu z naturą
O wielkopolskich zwyczajach wielkanocnych z Witoldem Przewoźny z Wielkopolskiego Muzeum Etnograficznego rozmawia Piotr Chudziński
więcej
Czyste sumienie sięgnęło DNA...
Głośna ostatnio afera pościelowa i zachowanie niektórych zamieszanych w nią posłów dowodzi, że strony świadczące sobie wzajemne usługi zużyły swoje moralne hamulce i wpadły w poślizg...
więcej
Kiepsko...
Niska, pogodna, skromna – te trzy przymiotniki przychodzą mi na myśl, kiedy wspominam Krystynę Feldman – aktorkę Teatru Nowego. Zmarła w środę – 24 stycznia 2007 roku.
więcej