Być szczęśliwym - tego można się nauczyć - Zenon z Kition

Aktualności i nie tylko

Aktualności...Czyste sumienie sięgnęło DNA...
Głośna ostatnio afera pościelowa i zachowanie niektórych zamieszanych w nią posłów dowodzi, że strony świadczące sobie wzajemne usługi zużyły swoje moralne hamulce i wpadły w poślizg...
więcej
Kiepsko...
Niska, pogodna, skromna – te trzy przymiotniki przychodzą mi na myśl, kiedy wspominam Krystynę Feldman – aktorkę Teatru Nowego. Zmarła w środę – 24 stycznia 2007 roku.
więcej
Roczny bilans 2006
Czy w ostatnim roku żyło się nam lepiej? A więc po kolei:
więcej
Oblubieniec i Oblubienica
Nasza podróz przez biblijne związki damsko-męskie zakończymy spojrzeniem na parę kochanków doskonałych. Nie mieli oni imion, a w Biblii nazwani zostali po prostu Oblubieńcem i Oblubienicą.
więcej
Józef i Miriam
 

Ta para, to z pewnością najbardziej znane małżeństwo biblijne. Przyznać jednak trzeba, że nietypowe. Warto przynajmniej przez chwilę przyjrzeć się Józefowi.

więcej
Powyborcze refleksje
Wybory samorządowe, pomimo zblokowanej ordynacji, nie zapewniły jej autorom sukcesu...
więcej
Nekropolis-miasto umarłych

W pierwszych dniach listopada nasze myśli w sposób naturalny kierują się w stronę cmentarza. Przynajmniej ten jeden raz w roku na nowo odżywają uczucia i skojarzenia związane z tym miejscem. Dla części z nas sa to wspomnienia bardzo bolesne. Przy okazji rodzinnych spotkań przy grobach naszych bliskich uświadamiamy sobie, że niektórzy z nich jeszcze rok temu byli wśród nas.

więcej
Spacer po bulwarze-Odeski mim
Kiedy zapada zmrok, warto wyjść na miasto. Oczywiście nie każde miasto i nie wszędzie. Jednak będąc w Odessie, nocny wypad staje się obowiązkowy...
więcej